29 wrz

Dlaczego warto zapisać swe dziecko do prywatnego przedszkola?

Posiadanie dziecka to niesamowite szczęście i radość, ale także i niemałe obowiązki. Bycie rodzicem polega wszakże na zapewnieniu swej latorośli wszystkich podstawowych potrzeb i zadbaniu o odpowiedni proces wychowawczy. Oczywiście, nie może być on świadczony przez rodziców 24 godziny na dobę. Mają oni przecież swoje obowiązki, a najwięcej czasu zajmuje z pewnością praca zawodowa. Rodziny, w których tata lub mama może poświęcić się opiece nad dzieckiem w całości, bo tylko druga strona pracuje, należą przecież do rzadkości. Nie zawsze jest też możliwość, by pozostawiać regularnie dziecko pod opieką dziadków lub znajomych. Jedynym wyjściem pozostaje więc zapis naszego malucha do przedszkola.

Prywatne czy publiczne?

Głównym dylematem większości rodziców jest to, czy zapisać swe dziecko do standardowego, publicznego przedszkola, czy też do jednostki prywatnej. Nie ma co ukrywać, u pewnych rodzin prym w tej decyzji wiodą koszta finansowe i przedszkole publiczne jest jedyną opcją. Jeżeli jednak sytuacja majątkowa takiej rodziny nie jest najgorsza, warto przemyśleć ofertę, jaką niosą za sobą prywatne przedszkola, których od pewnego czasu pojawia się coraz więcej.

Czy prywatne przedszkola są lepsze?

Nie ukrywajmy, faktem w dzisiejszych czasach jest to, że w tym miejscu, za które trzeba wnieść dodatkową opłatę, zazwyczaj warunki są dużo lepsze niż w publicznych placówkach. W kwestii przedszkoli dotyczy to bardzo wielu aspektów. Począwszy od stanu budynku i jego wyposażenia, bogatego placu zabaw, lepszych warunków żywieniowych, przez bardzo szeroką ofertę zajęć podstawowych i dodatkowych, aż po wysoce wykwalifikowaną kadrę wychowawczą, która będzie potrafiła sobie poradzić praktycznie z każdym problemem. W prywatnym przedszkolu możemy być też pewni tego, że każde dziecko będzie tam traktowane z należytą uwagą i uczuciem, nie zaś jako „zło konieczne”, jak to często bywa w przedszkolach publicznych.

Na co można liczyć w prywatnym przedszkolu?

Prywatne przedszkola często charakteryzują się tym, że ich oferta dydaktyczno-wychowawcza jest bardzo szeroka, bogata i różnorodna. Istnieją też przedszkola tematyczne, które wychowują dzieci zgodnie ze „specjalizacją” w danym kierunku (na przykład przyrodniczym lub językowym), choć raczej należałoby tu powiedzieć o wzbudzaniu w dziecku ciekawości na dany temat. W każdym razie, w przedszkolu takim możemy liczyć między innymi na zajęcia, które często są zaniedbywane w tradycyjnych przedszkolach, takie jak:

  • gimnastyka
  • rytmika
  • plastyka
  • nauka języka obcego poprzez zabawę
  • podstawowy program nauczania, zgodny ze wszelkimi wytycznymi
  • zajęcia z psychologiem

Jak więc widać, zapisanie swej pociechy do prywatnego przedszkola niesie za sobą bardzo wiele plusów i korzyści, tak dla samego dziecka jak i dla nas i na pewno warto jest takie rozwiązanie solidnie rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>